Kategorie:

Trzy fundamenty dobrej decyzji w kredycie na samochód.

Zakup auta w szybkim czasie bez zbędnych formalności jest możliwy. Wykorzystanie tych samych narzędzi bankowych co w przypadku kredytu gotówkowego czy pożyczek może zadziała pod kilkoma warunkami koniecznymi. Tak jak każdy kredyt w tym kredyt samochodowy to ogromna odpowiedzialność, która trwa stosunkowo długo, dlatego powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję i szukać takich ofert, które są godne zaufania. Nie każdy jednak może liczyć na sfinansowanie zakupu auta w oparciu o rozwiązania banków. Co może stanąć na drodze do wymarzonego samochodu.

Twoje zasadnicze źródło dochodów.

Tak jak w przypadku kredytów gotówkowych każdy kredytobiorca musi spełnić trzy czynniki. Nie można ich w żaden sposób pominąć, ponieważ zazwyczaj negatywnie odbiją się to na naszych planach. Pierwszym elementem jest stałe źródło dochodów. Banki jako swojego rodzaju zabezpieczenie proszą o udokumentowanie swojego miejsca zatrudnienia z uwzględnieniem wykazania na jaką umowę pracujemy. W przypadku umowy o prace na okres nieokreślony już z przebytym stażem zapewne nie będzie problemu. Gorzej jest, kiedy nasza umowa jest ograniczona czasem wykonywania zadania lub jest to umowa zlecenie. W niektórych bankach po analizie naszej sytuacji bank może dojść do wniosku, że w tym konkretnym przypadku może zmienić wewnętrzną procedurę i uruchomi kredyt, ale muszą być ku temu rozsądne i rzeczowe przesłanki.

Wiarygodność i jakość naszej historii kredytowej.

Innym ważnym elementem przemawiającym za podjęciem się kredyt jest fakt weryfikacji naszej zdolności kredytowe jak również naszej wiarygodności. W pewnym stopniu wspomnieliśmy o weryfikacji naszej zdolności, ponieważ w przypadku pracy na umowę zlecenie nasza zdolność jest okrojona i może nas nie być w stać spłacać długi i kosztowy kredyt. Drugą stronu medalu jest nasza historia w BIK. Jeżeli do tego czasu podejmowaliśmy się większych bądź mniejszych zobowiązań i mamy niespłacone długi nasza zdolność stoi pod znakiem zapytania. Kredyty samochodowe często przyznawane są osobą które nie posiadają żadnych zaległości.

To co ważne liczy się również nasza wiarygodność i może być związana z naszymi dochodami. Każdy średnio oszacowany kredytobiorca powinien brać pod uwagę, że środków które może wykorzystać zarówno na doczesne życie jak i na spłatę długów w tym kredytów samochodowych. Bank podczas analizowania naszej sytuacji materialnej i jak wpływa ona na nasze normalne funkcjonowanie bierze pod uwagę warianty działania jakie najczęściej modelowy pojawiają się w rodzinach, które skorzystały w tego rodzaju wsparcia. Kredyty gotówkowe jak również samochodowe to dobro jakie można odpowiednio wykorzystać rzepa jednak właściwie się do tego przygotować.