Kategorie:

Podstawy do analizy przy kredycie gotówkowym

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego powinieneś poznać opłaty oraz prowizje, skompletować wymagane dokumenty, a także rozpoznać potencjalne korzyści wynikające z danej oferty. Jak właściwie podejść do tematu?

Prawidłowe rozpoznanie kosztów w pożyczkach konsumpcyjnych

Banki powszechnie podają w ofertach oprocentowanie oraz prowizje dotyczące kredytów gotówkowych, ale na tym koszty dla kredytobiorcy się nie kończą. Oprocentowanie kredytów gotówkowych reguluje ustawa, a zatem kredytodawca nie jest w stanie narzucić tutaj niesamowitych limitów. Kredyty gotówkowe bez prowizji występują, natomiast większość dodatkowych kosztów pojawia się przy chęci wypłaty gotówki w oddziale, czy w ramach wysyłania powiadomień do kredytobiorcy. W przypadku jakichkolwiek zmian umowy opłaty nalicza się indywidualnie, dlatego już lepiej na początku zaplanować dobrze harmonogram spłat, czy okres kredytowania. Każda zmiana przy kredycie gotówkowym po prostu kosztuje. Najwięcej zaoszczędzisz na pożyczkach gotówkowych, w których nie wymaga się uruchamiania dodatkowych produktów, w tym rachunku osobistego.

Formalności i kwestia akceptowanych dochodów przy kredytowaniu

Pod kątem formalnym do kredytu gotówkowego zgłaszasz się z zaświadczeniem o zarobkach. Kredytami gotówkowymi posługują się również przedsiębiorcy, ale koniecznie z udowodnionymi dochodami za okres minimum 12 miesięcy. Emerytury, czy prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego to również pozycje akceptowane przez kredytodawców. W większości przypadków nie musisz posiadać zgody współmałżonka. Przy prostych kredytach gotówkowych nie stosuje się zabezpieczenia, ale jedynie analizę zdolności kredytowej. Większość formalności przy kredycie gotówkowym dopełnisz online, chociaż nie wszystkie instytucje dopasowały jeszcze systemy pod taką obsługę klienta.

Właściwe porównywanie kredytów gotówkowych

Nie porównuj kredytów gotówkowych tylko pod kątem RRSO, bo wskaźnik podaje mylące wyniki, jeżeli nie dopasujesz właściwie parametrów zadłużenia. Maksymalna kwota zadłużenia też różni się w zależności od danej placówki. W nowoczesnych porównywarkach znajdziesz dane o przyznawalności kredytu gotówkowego, co pozwoli znacznie lepiej składać wnioski w odniesieniu do własnej sytuacji ekonomicznej.