Kategorie:

Na jakie dodatkowe elementy bank zwraca uwagę przed udzieleniem kredytu?

Avatar
Opublikowane przez Milena Komenda

Z pewnością przyznanie kredytu przez bank zależne jest posiadania zdolności kredytowej. Jest to niewątpliwie najważniejszy punkt. Obecnie, po wprowadzonej zmianie przepisów hipoteczny kredyt jak i gotówkowy nie będzie mógł oznaczać aż tak prostej drogi. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, aby można było tą szanse zwiększyć. Jednak nie przez te czynniki bank jest w stanie przydzielić kredyt. Istnieją także inne elementy mogące mieć wpływ otrzymania kredytu.

Pierwszy czynnik wiązać się może ze stałym dochodem. Na pewno osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę (otrzymująca regularne wynagrodzenie) posiada bezpieczną sytuacje zawodową. Automatycznie bank postrzega taką jednostkę jako kogoś wiarygodnego w odniesieniu di tych osób, które tak w zasadzie pracują na jakiś innych warunkach. Następny istotny czynnik wiązać się będzie przede wszystkim ze stanem cywilnym. Na pewno ułatwione zadanie może należeć do małżeństwo w porównaniu do kogoś samotnego. Z czego to wynika? Na pewno dwie niewielkie wynagrodzenia to lepsze źródło dochodu aniżeli tylko jedna. Ilość osób, które zostają w gospodarstwie domowym. Z pewnością małżeństwo ma większe szanse na uzyskanie kredytu w odniesieniu do singla. Jednak rodzina z dwojgiem dzieci nie jest przedstawia się zbyt atrakcyjnie dla banku. Im większa liczba członków do utrzymania to tak naprawdę bank nie chętniej jest w stanie udzielać pożyczki. Bank przed udzieleniem kredytu będzie również zwracać uwagę na to czy tak właściwie podmiot pobierał jakiś kredyt oraz spłacał go w sposób regularny. W przypadku nieregularnych spłat bank może nie wyrazić zgody. Odmowa jest dość często spotykana. Z pewnością posiadany status zawodowy jak i wykształcenie może wpływać korzystniej w odniesieniu do uzyskania kredytu. Czy jakieś elementy mogą mieć kluczowe znaczenie? Oczywiście, że TAK! Chodzi tutaj o wartość kredytowanej nieruchomości. Tak w zasadzie ta sprawa może dotyczyć kredytów hipotecznych. Pomimo tego pamiętanie o tym jest dość istotne. W wielu przypadkach bank jest w stanie udzielić kredytu na zakup fizycznie występującego mieszkania aniżeli budowy od fundamentów.

Podmiot winien się zdecydować na wzięcie kredytu w odpowiednim czasie. Na pewno może tutaj chodzić przede wszystkim o to czy będzie występować możliwość uzyskania kwoty jakiejś dodatkowej. Ta sprawa dotyczy w głównej mierze jakiś premii bądź zdobycia nowego dochodu przez jakąś pracę dorywczą. Odpowiedni czas na wzięcie kredytu może być także dość istotnym czynnikiem wpływającym na końcowy sukces. Jednak najważniejszy element jaki może świadczyć na korzyść osoby starającej się o kredyt jest przede wszystkim posiadanie stałej umowy o pracę. Stały, comiesięczny pieniądz to na pewno cecha pożądana w przypadku jednostki banku. Na pewno małżeństwa mogą mieć zdecydowanie lepszą szansę do tego, aby tak naprawdę uzyskać kredyt.