Kategorie:

Korzyści z posiadania drugiej karty kredytowej

Od dłuższego czasu masz już swoją pierwszą kartę kredytową i używasz jej w sposób odpowiedzialny. Myślisz, że nadszedł czas, aby dodać drugą. To może być dobry pomysł, ale to, czy powinieneś – i którą z nich powinieneś wybrać – zależy od wielu czynników.

Wyjęcie drugiej karty kredytowej może pomóc w zwiększeniu zdolności kredytowej, a także daje dostęp do innych korzyści, takich jak wyższy limit wydatków lub nagrody. Zanim jednak przejdziesz do posiadania wielu kart, sprawdź powody, dla których chcesz otrzymać drugą kartę. Następnie wykonaj badania, aby wybrać opcję, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, czego szukać w drugiej karcie, zbadać opcje i ostatecznie dokonać mądrego wyboru.

Potencjalne korzyści z otrzymania drugiej karty kredytowej

Kiedy ubiegałeś się o swoją pierwszą kartę kredytową, najpoważniejsze obawy zostały zaakceptowane i uzyskałeś dobrą historię kredytową. Za drugim razem będziesz mieć więcej opcji do wyboru i możesz nawet zdobyć kilka przyjemnych nagród. Twoja druga karta może zaoferować:

Szansę na przeniesienie salda za niższą stopę procentową. Jeśli posiadasz saldo na pierwszej karcie i ma wysoką APR / stopę procentową, możesz rozważyć kartę transferu salda jako drugą opcję. Wiele z tych kart oferuje niskie, wprowadzające stopy procentowe na określony czas, zwykle 0% odsetek przez sześć do osiemnastu miesięcy. Przenoszenie sald z kart o wysokim oprocentowaniu do niskich APR oszczędza wiele i pomaga szybciej spłacać zadłużenie. Upewnij się, że nie wykonasz salda kopii na pierwszej karcie po dokonaniu przelewu. Aby zapoznać się z najlepszymi ofertami przeniesienia salda, zapoznaj się z warunkami różnych banków.

Druga opcja, jeśli twoja pierwsza karta zostanie zgubiona lub skradziona – zawsze będziesz zabezpieczony drugą. Twoja druga karta kredytowa może stać się kopią zapasową, a następnie będziesz mieć kartę, której możesz użyć, czekając na zastępstwo dla pierwszej. Rozważ przechowywanie swojej drugiej karty w bezpiecznym miejscu, innym niż portfel, abyś nadal miał ją pod ręką, jeśli padniesz ofiarą kradzieży lub utraty.

Szansa na poprawę wyniku kredytowego.

Posiadanie wielu długotrwałych kart kredytowych na twoje nazwisko i demonstrowanie odpowiedzialnego zachowania z nimi jest jednym ze sposobów na poprawę twojego wyniku kredytowego. Może to pomóc ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego, sfinansowaniu pojazdu lub obsłużeniu innych pożyczek.

Poprawa współczynnika wykorzystania.

Wysokość zadłużenia w porównaniu z dostępnym kredytem stanowi znaczną część oceny zdolności kredytowej. Nazywa się to współczynnikiem wykorzystania. Specjalna instytucja analizuje wykorzystanie każdej karty osobno, a także saldo na wszystkich kartach w porównaniu do całkowitego limitu.

Jeśli posiadasz saldo na pierwszej karcie, po prostu zwiększenie limitu kredytowego poprzez dodanie drugiej karty poprawi współczynnik wykorzystania. Na przykład, jeśli masz na koncie równowartość 500 zł na pierwszej karcie, która ma limit kredytowy 1 000 zł, wykorzystanie kredytu wynosi 50%. Jeśli dodasz drugą kartę z limitem 1000 zł, stosunek spadnie do 25%, poprawiając Twoją zdolność kredytową.

Aby utrzymać wskaźnik wykorzystania w kryciu, utrzymuj równowagę znacznie poniżej limitu kredytowego na obu kartach, spłacaj rachunki na czas i płać więcej niż minimum każdego miesiąca. Jeśli nie masz pewności, czy możesz to zrobić, najlepiej będzie wstrzymać się z otrzymaniem drugiej karty.

Szansa na spieniężenie nagród.

Ubieganie się o drugą kartę kredytową to dobry czas na rozważenie opcji nagrody. Niektóre karty kredytowe są przeznaczone dla podróżnych i oferują możliwość gromadzenia gratisowych pobytów hotelowych.