Kategorie:

Banki kontra parabanki- różnice i cechy

Banki i parabanki- różnice

Sytuacje, w których posiadasz niespodziewane wydatki, a nadprogramowych pieniędzy brak zdarzają się często i nieoczekiwanie. Kiedy nikt z rodziny i znajomych nie ma możliwości wspomóc Cię finansowo, zaczynasz coraz poważniej brać pod uwagę możliwość zapożyczenia się w instytucji, czyli wzięcia kredytu w banku. Jeśli i Ciebie spotkała taka sytuacja, to pamiętaj jednym- aby potrzeba pilnej gotówki nie przesłoniła Ci racjonalnego myślenia i pozwoliła wybrać odpowiedni dla Ciebie kredyt. Jak to zrobić? Przede wszystkim porównaj oferty placówek oferujących kredyty gotówkowe- najpopularniejsze pożyczki, które możesz wziąć na właściwie dowolny cel. Możesz skorzystać z internetowych porównywarek, jednak także możesz zrobić to samodzielnie, sprawdzając oferty bezpośrednio w bankach. Stajemy jednak często przed pytaniem, z której placówki lepiej skorzystać: banku czy biur oferujących pożyczki? Wiele zależy od tego, jak szybko potrzebujesz gotówki. Parabanki, oferujące tzw. chwilówki kuszą gotówką nawet w 15 minut, co jest niezwykłą zaletą dla osób pilnie potrzebujących zastrzyku gotówki. Banki natomiast wymagają większej ilości dokumentów, dotyczących głównie potwierdzenia wpływów, stąd też sama procedura udzielania kredytu wydłuża się, co jest niewątpliwie niekorzystne dla pożyczkobiorcy.

Gdzie większe bezpieczeństwo?

Kwestia bezpieczeństwa nie jest do końca jednoznaczna. Znajdzie się grupa zwolenników znanych banków, jak i jednostek pseudo bankowych, a także ludzie, którzy samo wzięcie kredytu uważają na coś zbędnego. Niezależnie jednak od stanowiska innych, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z kredytu, kieruj się nie tylko ofertą, która nie zrujnuje Twojego portfela, ale również kieruj się wiarygodnością firmy, jej stażem na rynku oraz opiniami innych kredytobiorców. Wówczas będziesz dużo spokojniejszy, nawet jeśli Twój kredyt gotówkowy opiewa na wysoką sumę.

Kredyt i po kredycie

Kiedy pieniędzy po kredycie już nie ma, a zostały comiesięczne raty, to zapewne nie czujesz się komfortowo. Nic jednak straconego- w obecnym wachlarzu atrakcyjnych ofert kredytowych nawet nie poczujesz, że spłacasz kredyt, a dzięki niemu możesz zniwelować swoją dziurę w budżecie albo po prostu zrealizować kolejne marzenie swoje lub swojej rodziny.