Kredyt gotówkowy może się okazać naprawdę tanim i korzystnym rozwiązaniem na zdobycie potrzebnej sumy pieniędzy. Jeżeli wnikliwie i dokładnie przeanalizujemy oferty wszystkich banków a następnie podejmiemy dobrą decyzję i wybierzemy najkorzystniejszą dla siebie ofertę może się okazać że będzie to naprawdę nie drogie rozwiązanie. Aby jednak dokonać dogłębnej analizy i zdecydować się na najkorzystniejszą dla nas ofertę, bardzo przydatny okaże się ranking kredytów gotówkowych. Pozwoli nam porównać wiele ofert w różnych bankach i w jednym miejscu i co najważniejsze bez wychodzenia z domu i krążenia od banku do banku.

Inną bardzo istotną cechą tego kredytu jest to, że może być on wykorzystany na dowolny cel i co więcej nie musimy informować o tym banku czy też naszego kredytodawcy. Dlatego też kredyt możemy przeznaczyć na remont, kupno auta, sprzętu rtv czy też agd, a nawet na wakacje z rodziną lub po prostu na załatanie dziury w domowym budżecie.

Kredyt gotówkowy jest kredytem krótkoterminowym, a okres jego spłaty zaczyna się na trzech miesiącach lecz czas spłaty może być również wydłużony nawet do kilku lat, wszystko w zależności od potrzeb kredytobiorcy, a przede wszystkim też od wielkości kredytu. Kwota jaką możemy pożyczyć od banku może być nawet dwudziestokrotnością miesięcznego dochodu kredytobiorcy. Dodatkową i również bardzo istotną cechą tego kredytu jest to że jest to kredyt bezpieczny i co więcej możemy skorzystać z dodatkowego pakietu ubezpieczeń kredytu. Takie ubezpieczanie zabezpieczy nas nawet przed utratą pracy, chorobą czy też innymi zdarzeniami losowymi w trakcie okresu kredytowego, które uniemożliwią nam terminową spłatę zadłużenia.

Jeżeli zajdzie taka konieczność kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć bez angażowania w to swojego współmałżonka. Należy jednak wziąć pod uwagę że w takiej sytuacji kwota zaciągniętego kredytu będzie zdecydowanie mniejsza niż w sytuacji kiedy kredyt byłby zaciągany wraz z współmałżonkiem.