Musisz mieć plan jak spłacić swój dług Zanim podejmiesz decyzję, musisz mieć plan spłaty swojego zadłużenia. Jeśli po prostu wrzucisz wszystkie salda z karty kredytowej do jednej dużej pożyczki osobistej, nie mając pojęcia, jak spłacisz ten dług w ciągu następnych pięciu lat, równie dobrze mógłbyś nie zadawać sobie trudu.

Czy nowa miesięczna płatność jest możliwa? Czy też będziecie się starali spłacić, a tym samym powołując się na wasze nowo otwarte karty kredytowe? Warto być uczciwym wobec siebie, jeśli chodzi o własną siłę woli i umiejętności finansowe: okłamywanie sobie, co możesz i czego nie możesz zrobić, doprowadzi cię tylko do rozczarowania i wzrostu zadłużenia.

Twój dług jest znaczący, ale nie wymyka się spod kontroli Pożyczka osobista na konsolidację długów jest idealna dla umiarkowanych kwot długu konsumenckiego. Czy możesz spłacić swój dług w ciągu najbliższych pięciu lat? Jeśli tak, konsolidacja za pomocą pożyczki osobistej może mieć sens.

Jeśli jednak spodziewasz się spłacić swój dług w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do roku, to pożyczka osobista prawdopodobnie nie jest tego warta. Mała kwota, którą można zaoszczędzić, nie jest warta kłopotów.

Z drugiej strony, jeśli nie masz pojęcia, jak spłacisz swój dług, a jeszcze mniej w ciągu najbliższych pięciu lat, to pożyczka osobista prawdopodobnie nie wystarczy. Prawdopodobnie musisz znaleźć poradnictwo kredytowe - specjalistę, który uporządkuje twoje sprawy.

Konsolidacja zadłużenia za pomocą karty kredytowej z pożyczką osobistą nie oznacza, że ??ten dług zniknie - po prostu go przenosi. Dług jest przecież symptomem - życie ponad stan to choroba. Nie zawsze pożyczka osobista może być ostatecznym czynnikiem, który pozwoli ci wyjść z obecnego kryzysu.