Progresja jako podejście inwestycyjne

Progresję można rozpatrzyć dwojako. To znaczy, że z jednej strony masz do czynienia z podejściem inwestycyjnym, a z drugiej strony z faktycznym narzędziem oszczędnościowym w postaci lokaty progresywnej. Podejście inwestycyjne do progresy wygląda w następujący sposób. Nie wykorzystujesz bieżących odsetek na konsumpcję, ale kumulujesz je na koncie oszczędnościowym, a następnie dodajesz jeszcze kapitał od siebie. W ten sposób zwiększasz stopniowo skalę oszczędności. Takie działanie prowadzi naturalnie do wzrostu potencjału oprocentowania, a jednocześnie pozwala z czasem przejść z lokat standardowych na narzędzia oszczędnościowe klasy premium. Zainteresowanie progresją rośnie szczególnie w gospodarstwach domowych mogących pochwalić się bardzo stabilnymi dochodami. W ten sposób oszczędzanie nabiera wręcz geometrycznych wzrostów.

Lokata progresywna i jej najważniejsze zalety

Jeżeli chodzi o lokaty progresywne występuje w nich ciekawa formuła. Na początku inwestor otrzymuje niewielkie oprocentowanie, aby z każdym miesiącem rosło. Przy utrzymaniu lokaty progresywnej do krańcowych miesięcy jej obowiązywania otrzymujesz zwroty na poziomie, nawet 9%, w zależności od polityki banku komercyjnego. Nie podpisuj dodatkowych umów z bankiem przy zakładaniu lokat, np. o rachunek osobisty, ponieważ to kończy się zazwyczaj kiepsko z perspektywy kształtowania większego zysku. Aby dokładnie przeanalizować zysk z lokaty progresywnej wyciągnij zawsze średnią z pełnego oprocentowania podanego w regulaminie (tabeli oprocentowania). Progresja się opłaca pod warunkiem dotrzymania zasady kumulacji, a nie konsumpcji. To stosunkowo do utrzymania strategia, jednak faktycznie prowadząca szybciej do niezależności ekonomicznej.

Dokładanie do już zgromadzonej puli oszczędności to najlepsza praktyka Progresywne oszczędzanie to jedna z najlepszych strategii dla budżetu domowego. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że jesteś w stanie zamrozić na dłużej większy kapitał. Dodawanie kolejnych pieniędzy do już zgromadzonej puli, a dodatkowo analiza najlepszych lokat bankowych na rynku, czy wykupienie akcji spółek dywidendowych i innych dość bezpiecznych instrumentów inwestycyjnych to realna szansa na regularny, dość duży pasywny dochód. Zastanów się nad progresją w oszczędzaniu, ponieważ procenty składane to potężne narzędzie w rękach inwestora indywidualnego. Co myślisz o progresji i lokatach tworzonych w taki sposób?