Korzyści z ulepszeń w domu

Wprowadzanie zmian, które chcesz, może nie tylko sprawić, że będziesz szczęśliwsza, ale także podniesie wartość domu, gdy przyjdzie czas jego sprzedaży. Na przykład dobra rozbudowa lub zamiana loftów, które zwiększają przestrzeń w domu, będą również zwiększać wartość. Lub możesz zdecydować się na ulepszenia, takie jak centralne ogrzewanie lub podwójne szyby, jako ogólne ulepszenia twojej nieruchomości. Tymczasem dekorowanie domu można zrobić rozsądnie jeśli jest realizowane tanio, ale nadal uczyni to bardziej atrakcyjnym domem dla Ciebie i przyszłych nabywców.

Jak finansować ulepszenia?

Pieniądze na dokonanie tych zmian muszą skądś pochodzić, a niewielu z nas ma znaczne oszczędności, by przeznaczyć je na to sfinansowanie - a zresztą, zlikwidowanie oszczędności, jakie masz, może nie być najmądrzejszą drogą. Możesz odłożyć odkładanie ulepszeń, dopóki nie będziesz miał pieniędzy do stracenia, co jest opcją i wymaga zdyscyplinowanego podejścia i cierpliwości.

Jednakże, jeśli pilnie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni lub nie możesz się doczekać, istnieją dostawcy pożyczek, którzy oferują niezabezpieczone pożyczki osobiste, które można wykorzystać na ulepszenia domu. Oczywiście wiąże się to z wypłatą odsetek, więc upewnij się, że możesz pozwolić sobie na pożyczkę przed jej zaciągnięciem.

Znalezienie dobrego kredytodawcy

Kiedy już zdecydujesz, w jaki sposób zamierzasz finansować ulepszenia, musisz uzyskać wycenę. Więc upewnij się, że masz co najmniej trzy do porównania i wybierz najlepszego kredytodawcę. Zapytaj o cennik, a nie o szacunki, abyś nie był zszokowany ostatecznym rachunkiem. Weź również pod uwagę jakość swojej pracy, zrób kilka badań i sprawdź recenzje od poprzednich klientów na stronach do tego przeznaczonych.

Najlepsze rodzaje pożyczek

Pożyczka mieszkaniowa jest zwykle niezabezpieczoną pożyczką osobistą, więc nie jest zabezpieczona majątkiem, jakim dysponujesz, jak na przykład nieruchomość, i zazwyczaj jest pobierana w krótkim okresie - spłacana od jednego do pięciu lat. Podczas gdy niektórzy właściciele domów rozważają wykorzystanie kapitału własnego w celu sfinansowania ulepszeń w domu, wykupienie pożyczki na modernizację domu nie wymaga od kredytobiorcy, aby szedł tą drogą.

Można też skontaktować się z brokerem kredytowym – ten pokaże Ci produkty oferowane przez pożyczkodawców. Nigdy nie pobieraj opłat od klientów za tę usługę brokerską. Zamiast tego możesz być obciążony przez kredytodawców opłatą - choć wielkość tej płatności może nie być ostateczna.