Sprawdź oszczędności

Niespodziewane sytuacje kryzysowe są tak samo ważną częścią życia jak dobre chwile. Sprawdź na swoim koncie czy masz oszczędności na nagłe wypadki w deszczowy dzień. Eksperci zalecają oszczędność co najmniej sześciu miesięcy życia w przypadku utraty pracy, co umożliwiłoby wykorzystanie oszczędzonych funduszy zamiast życia z kart kredytowych.

Chroń hasła i urządzenia

Jeśli nadal używasz haseł utworzonych podczas pierwszego konfigurowania konta e-mail, przestań czytać ten artykuł i natychmiast je aktualizuj! Eksperci ds. Bezpieczeństwa różnią się dokładnie tym, jak często zalecają aktualizowanie haseł, ale zaleca się co najmniej raz w roku. Regularna aktualizacja haseł to dobry pomysł, aby ograniczyć ryzyko kradzieży tożsamości, a Twoje konta są mniej narażone na nieupoważniony dostęp. Pamiętaj, że złożone hasła - kombinacja liter i cyfr, których nie da się łatwo odgadnąć - są lepsze niż stare "standardowe" hasła lub "12345", które wciąż należą do najczęściej używanych.

Za pomocą tych nawyków miejmy nadzieję, będziesz finansowo gotowy do udanego lata. W miarę jak dnieje, nie będziesz musiał czuć się przytłoczony starym stanem konta, lub wszystkimi kontami chronionymi przez proste, nieświeże hasła. Warto skorzystać z tych wszystkich podpowiedzi, by zrobić porządki nie tylko w domu, ale też w budżecie domowym, o czym niestety większość z nas zupełnie zapomina. Takie podejście jest jednak bardzo mądre i jest gorąco polecane przez wszystkich ekspertów zajmujących się finansami.