Gdzie lokować pieniądze?

Portfel inwestycyjny to domena ludzi rozsądnych, którzy szanują własną przyszłość. Oszczędności warto racjonalnie wykorzystywać i lokować w różne instrumenty zgodnie z ideą dywersyfikacji. Dzięki dywersyfikacji lokat rozkładasz ryzyko ekonomiczne w dłuższym terminie. Nawet w czasie dużych kryzysów finansowych wychodzisz z nich obronną ręką. Gdzie zatem lokować pieniądze, aby uzyskać maksymalne stopy zwrotu?

Lokaty bankowe to podstawa

Lokata bankowa to podstawa dobrego planu inwestycyjnego. Stały zysk, nawet na poziomie kilku procent rocznie to niezła poduszka bezpieczeństwa i po prostu luźniejsze kieszonkowe. Już nawet przy zakładaniu lokat bankowych możesz wykorzystywać branżowe promocje, negocjacje stawek oprocentowania przy większym kapitale (najczęściej od 100 000 złotych). Najlepiej, jeżeli założysz lokaty bankowe w okresie wysokich stóp procentowych i przy jednocześnie niskiej inflacji. Taka sytuacja występuje, kiedy gospodarka krajowa wchodzi w stan dynamicznego rozwoju.

Lokaty strukturyzowane

Jeżeli chcesz podjąć nieco większe ryzyko możesz wykorzystać tzw. lokaty strukturyzowane. To lokaty, w których występuje standardowe oszczędzanie i przejście na rynek kapitałowy. To znaczy, że zaczynasz poważniejsze, bardziej ryzykowne inwestycje. Lokata strukturyzowana to jeden z popularniejszych instrumentów w bankach, ale nie musisz kierować się wcale do dużych instytucji finansowych, aby wykorzystać potencjał podobnego lokaty. Kapitał wystarczy rozłożyć samodzielnie. Aktualnie konto w biurze maklerskim założysz bezpłatnie. Ponosisz jedynie koszty prowizji przy zakupie akcji, obligacji korporacyjnych, walut, kontraktów terminowych.

Inwestycje na rynku kapitałowym

Lokaty pieniędzy na rynku kapitałowym to głównie akcje, obligacje korporacyjne. Do tego dochodzi giełda walutowa Forex, czy handel kontraktami terminowymi na surowce. Inne możliwości lokowania pieniędzy to nieruchomości pod wynajem, fizyczny zakup złota, monet, kamieni szlachetnych, koniecznie od uczciwych dostawców. Przy inwestycjach wrażliwych występuje bardzo często problem oszustw podatkowych. Lokata bankowa przydaje się zawsze w okresie przejściowym między podejmowaniem poważniejszych decyzji inwestycyjnych. Sprawdź najlepsze oferty na kredyty dzięki rankingowi www.ekredytowymarket.pl.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.sporywydatek.pl/index.php?trackback/8

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu