Warunki jakie trzeba spełnić aby uzyskać kredyt gotówkowy

Coraz więcej sób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, a uzyskane środki przeznaczane są na załatanie dziury w domowym budżecie czy też, kupno nowego sprzętu, remont mieszkania, czy też wakacje z rodziną, a czasami nawet przeznaczany jest na spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku. Kwota jaka możemy otrzymać wnioskując o kredyt gotówkowy może przekraczać nawet sto tysięcy złotych, a co najważniejsze nie potrzebujemy do tego żyrantów, ani też zaświadczenia o zatrudnieniu, wystarczy tylko oświadczenie o wysokości dochodów.

Do skorzystania z ofert banków które proponują kredyty gotówkowe zachęcaja nas przede wszystkim korzystne i atrakcyjne oferty banków. Proponowan są przede wszystkim kredyty przyznawane w krótkim czasie, czy też prosta procedura.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy musimy spełnić kilka prostych warunków. Pierwszy z nich to oczywiście zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa jest liczona w nastepujący sposób, od ochoów gospodarstwa domowego odlicza się wszystkie koszty jego utrzymania, a kwota jaka pozostaje czyli pozostały dochod musi wystarczyć nie tylko na spłatę raty kredytu. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest również dostarczenie doradcy kredytowemu dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Potencjalny kredytobiorca nie może również figurować w krajowym rejestrze dłużników, gdyż automatycznie będzie się to wiązało z odmowną decyzją. Jeżeli jednak otrzymamy pozytywna decyzje niezbędne jest przedstawienie nr rachunku bankowego na który bank będzie zobowiązany przelać pieniądze. Decydując się na ten rodzaj kredytu ilość formalności jest ograniczona do minimum a cały proces jest bardzo krótki i prosty. Przy dostarczaniu dokumentów do banku zwróćmy uwagę na to aby nie posiadały one żadnych błędów ponieważ banki bardzo skrupulatnie i dokładnie analizują przedstawione im dokumenty. __ Kto najczęściej stara się o kredyt gotówkowy__

Kredyt gotówkowy już o wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kredytów dlatego też jest to bardzo szeroka grupa ludzi w wieku od 20 do 70 lat. Najczęściej podstawowym źródłem ich dochodów jest umowa o prace, umowa cywilnoprawna czy też renta lub emerytura. O kredyt gotówkowy można starać się zarówno indywidualnie jak i wraz z małżonkiem.